« Listopad 2017 »

PLAN NABAVE 2017..pdf

Koliko dnevno provodiš vremena na internetu?

Ispis statistike od 11. 9. 2010.

Ovaj mjesec: 1908

velike i male

počela je nova

ŠKOLSKA GODINA.

Kreće nacionalni projekt poticanja čitanja: Čitamo mi, u obitelji svi!
Autor: Jelena Cvrković, 20. 1. 2017.

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI - nacionalni projekt poticanja čitanja u osvnovnim školama započinje danas i u našoj školi!

Projekt se provodi sa učenicima 3. razreda. Učenici svojoj kući nose osam novih knjiga različite tematike namijenjene različitim dobnim skupinama. Kroz pet dana učenici, roditelji, braća, sestre, bake, djedovi i drugi članovi obitelji zajedno provode vrijeme čitajući knjige iz ruksaka te razgovoraju o pročitanome.

Projektom promičemo razvoj čitalačkih vještina, elemente kompetencije "učiti kako učiti" i sastavnice cjeloživotnog učenja.

Ovaj projekt istodobno promiče važnost školske knjižnice u odgoju i obrazovanju učenika, u izgradnji njegove osobnosti i estetskog užitka koji proizlazi iz čitanja.

Učiteljice trećeg razreda ( Eva Pavlović, Renata Marinić, Ksenija Hrgovčić) u suradnji sa školskom knjižničarkom (Jelenom Cvrković) odabrale su osam knjiga, po jednu iz svake od osam ponuđenih tematskih cjelina (carstvo dječjih priča, obiteljsko druženje uz stihove, stripove i humoristične tekstove; zbirka priča, pjesama i romana za mame, tate, bake, djedove, stričeve, tetke; slikovnice; male istraživače; odgoj djece i mladih; igrom do boljeg čitanja; etno baština). Projekt započinjemo danas (20. siječnja 2017.) kada će prvi učenik ili učenica trećeg razreda svojoj kući ponijeti ruksak sa knjigama. U ruksaku se osim knjiga nalazi i Bilježnica dojmova.

U Bilježnicu dojmova svaki će učenik napisati kraći sastavak u kojem će prenijeti svoje dojmove, osjećaje o obiteljskomm čitanju. Roditelji mogu i fotografirati jedan trenutak zajedništva te fotografiju zalijepiti u Bilježnicu dojmova na za to predviđeno mjesto.

Naša je škola financirala kupnju knjiga za projekt za što zahvaljujemo ravnatelju, Ivanu Županiću.

Nakon završetka projekta knjige će postati dio knjižnog fonda naše knjižnice tako da će i svi drugi učenici te knjige moći posuditi i pročitati.

Dragi, učenici, roditelji i svi članovi obitelji želimo vam lijepo druženje uz knjige!