« Studeni 2020 »

Marija Đordić je treća na Državnom natjecanju iz Tehničke kulture
Autor: Mirjana Levanic, 8. 11. 2020.

62. Državno natjecanje iz Tehničke kulture za školsku godinu 2019./2020. zbog specifične situacije uzrokovane COVID-19 nije održano krajem prošle školske godine u Primoštenu kako je planirano već je održano online 20. listopada 2020. godine. Županijska prvakinja iz prošle školske godine u kategoriji fotografija Marija Đordić učenica 8. a razreda tako je priliku za natjecanje na državnoj razini dobila u izmijenjenim okolnostima i pravilima natjecanja. Na natjecanju nije bilo ispita znanja, već je svim učenicima bila dodijeljena zajednička tema - igračka. Na zadanu temu učenici su sami osmislili zadatak i
izradili svu potrebnu dokumentaciju koju su ranije morali dostaviti državnom povjerenstvu. Samo natjecanje provedeno je online u kojem su učenici prezentirali svoj rad i odgovarali na pitanja državnog povjerenstva. Marija je odlično osmislila zadatak na zadanu temu i prezentirala svoj rad što je na kraju rezultiralo TREĆIM mjestom na 62. Državnom natjecanju mladih tehničara. Treba naglasiti da je Marija Đordić dvije godine za redom županijska prvakinja u svojoj kategoriji, a nakon šestog mjesta na prošlom državnom natjecanju ove godine uzela je medalju. Bravo Marija!
Učenicu je za natjecanje pripremao njen mentor Josip Funarić, učitelj tehničke kulture.