« Studeni 2020 »

Popis udžbenika i radnih bilježnica za školsku godinu 2020./2021.
Autor: Mirjana Levanic, 2. 7. 2020.

U skladu sa Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu školu (NN 116/18) sredstva za nabavu udžbenika osiguravaju se iz Državnog proračuna. Osim obaveznih i izbornih udžbenika u školi se koriste i drugi obrazovni materijali određeni Odlukom o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala, a o tome odluku donosi škola. Drugi obrazovni materijali su: radne bilježnice, zbirke, mape, atlas i drugo i oni nisu besplatni.

Zakonom je preporučena svota za ova pomoćna sredstva za određeni razred (20% - 40% od cijene kompleta obaveznih i izbornih udžbenika) s time da ovo nije uračunato u iznos za nabavku za predmete s pretežito odgojnom komponentom. Učitelji su prilikom odabira vodili računa o njihovoj svrsishodnosti te o troškovima kojim terete roditelje, a sukladno vrijednosti vaučera od 500 kn koji su roditelji dobili od Osnivača (Grad Vinkovci).

privitku ove obavijesti nalazi se popis udžbenika i radnih bilježnica za sve razrede koji će se koristiti u narednoj školskoj godini, a na početku 2020./21. školske godine roditelji će eventualno biti zatraženi dati suglasnost ukoliko novčani iznos premašuje Zakonom određeni.

Ravnatelj

Ivan Županić, prof.