« Listopad 2018 »

KUTAK ZA RODITELJE I UČENIKE
Dan sigurnijeg interneta
Autor: Mirjana Levanic, 29. 2. 2016.

U petak 19. veljače 2016., u našoj školi, u organizaciji Policijske uprave vukovarsko-srijemske te u suradnji sa Policijskom upravom osječko-baranjskom i Dramskim studijom za mlade „Atelier“ iz Osijeka obilježen je DAN SIGURNIJEG INTERNETA. Više možete pročitati pod opširnije.

Jelena Cvrković

Dan sigurnijeg interneta, ove godine pod geslom „Odigraj svoju ulogu za bolji Internet“, obilježava se u zemljama Europske Unije svake godine u mjesecu veljači.
Preventivni program u našoj školi prikazan je kroz predavanje o problemima  vršnjačkog nasilja putem modernih tehnologija i predstavom „Tko ti je kriv“ koja je nastala u suradnji sa Odjelom za prevenciju Policijske uprave osječko-baranjske i Dramskog studija za srednjoškolce Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku.
Predavanje na temu vršnjačkog nasilja putem modernih tehnologija održano je za učenike 7. i 8. razreda navedeno predavanje održali su Marina Bukal, iz Ureda načelnika Policijske uprave vukovarsko-srijemske i Darko Ćorković,  policijski službenik za prevenciju Policijske uprave osječko-baranjske županije. Kroz predavanje učenici  su dobili savjete o mjerama zaštite i sigurnim načinima korištenja interneta, o vrstama i načinima prevencije vršnjačkog nasilja i kriminaliteta na štetu djece i mladih proizašlih iz zlouporabe interneta i modernih tehnologija,  te o načinima povećanja sigurnosti korištenja interneta.

U prilogu možete pogledati prezentaciju s predavanja.

U foto-galeriji možete pronaći slike s predavanja i iz kazališta.

Predavanje_MUP-a_o_ovisnostima.ppsx (3.66 MB)