« Listopad 2018 »

Natjecanja
Državno Natjecanje iz Tehničke kulture
Autor: Mirjana Levanic, 3. 4. 2017.

Državno Natjecanje iz Tehničke kulture održano je od 29. do 31. ožujka 2017. godine u Primoštenu. Našu školu i županiju predstavljali su učenici Matej Lončar 7. b u kategoriji strojarske konstrukcije i Marko Štiler 6. c u kategoriji orijentacija i komunikacija.

Natjecanje se sastojalo iz tri dijela. 1. dio - pismeni ispit, 2. dio - praktični rad  izrade diobenog stola za strojarske konstrukcije u trajanju 8 sati te terenskog dijela u orijentaciji i komunikaciji gdje učenik mora prijeći stazu od 1400 m za 45 minuta, a pri tom kroz 20 zadataka označava na karti put kretanja, topografske znakove, javlja se radio stanicom sa kontrolnih točaka, mjeri i računa dijelove puta itd.  U trećem dijelu prezentacija Matej predstavlja izradu svoje tehničke tvorevine, a Marko ima dodatni zadatak izradu baterijske svjetiljke sastavljanjem i lemljenjem elektroničkih elemenata.

Na kraju ovog kompleksnog natjecanja u kojem su učenici morali pokazati znanje, vještine, psihičku i fizičku izdržljivost zadovoljstvo postignutim rezultatima. Učenike je za natjecanje pripremio njihov mentor Josip Funarić.

Učenik je postigao sljedeći rezultat 7. razred – strojarske konstrukcije i od ukupno 100 bodova osvojio:

Rang Bodovi Ime i prezime učenika
6. 67 Matej Lončar

Učenik je postigao sljedeći rezultat 6. razred – orijentacija i komunikacija i od ukupno 100 bodova osvojio:

Rang Bodovi Ime i prezime učenika
11. 58 Marko Štiler