preskoči na sadržaj

Osnovna škola Josipa Kozarca Vinkovci

Login

Kalendar
« Studeni 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Naš YouTube kanal

Anketa
Koliko dnevno provodiš vremena na internetu?







Tražilica
Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400

I reći ću vam samo još jednu stvar

ZAPAMTITE VUKOVAR!

18.11.1991.

BLAGO DANU KOJI POČNE MIRISIMA KRUHA

 
Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Pekare nas tako mame od ranoga jutra.
Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

Svaki pekar pozna brašna različite vrste.
Od njega se prave čuda - da poližeš prste!
Kiflice od prhkog tijesta, pogače i pite,
mliječne ili voćne štruce, rezane na šnite.

Netko više voli krafne, netko štrukle slasne,
od najtanjih svježih kora bureke nemasne.
Po svemu se posut može šećera il' soli,
sezama il' origana, netko i to voli…

Pekari, k'o čarobnjaci, oduvijek se trude
othraniti tim umijećem i djecu i ljude.
Zato svatko neka čuje za pekarsko znanje
jer baš ono zaslužuje najveće priznanje!
 

Natali Šarić

Hrvatska enciklopedija

Prometna učilica

Sigurniji internet

Dislajkam mržnju

Google prevoditelj

Športsko školski klub Mladost 3.
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Atletičari viceprvaci županije!
Autor: Mirjana Levanic, 15. 5. 2017.

U petak, 12. svibnja 2017. godine, naša škola je nastupila na županijskom Natjecanju u atletici za 5. i 6. razrede koje se održalo na stadionu  HNK Cibalia. Za našu školu nastupili su: dječaci – Marko Goman, Stjepan Jurić, Adrian Rozić (6. a) Luka Dodig, Borna Medo, Luka Šarić, Ivan Dragun (6. b), i Ante Raguž, Marin Raguž (6. c);

djevojčice  – Magdalena Bliml, Ema Hervoević, Klara Ulman (6. a); Anamari Dodig, Ema Suhorski, Ella Perković, Lora Šupuković, Petra Grbavac i Lora Šupuković (6. b)

Učenici naše škole dali su sve od sebe i postigli zapažene rezultate, a posebno treba izdvojiti ove: dječaci – Marko Goman 1. mjesto na 100 m; Ante Raguž 1. mjesto u skoku u dalj, Luka Dodig 1. mjesto u bacanju medicinke; Marin Raguž 2. mjesto u skoku u vis, štafeta 4x100 m 2. mjesto, Adrian Rozić 3. mjesto u bacanju vorteksa.

djevojčice  – Ella Perković 1. mjesto u bacanju medicinke, Ema Suhorski 3. mjesto na 100 m, Klara Ulman 3. mjesto u bacanju vorteksa.

U ukupnom poretku naša škola u konkurenciji djevojčica zauzela je 4. mjesto, a u konkurenciji dječaka odlično 2. mjesto!

Ilija Šibenik, učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju