« Prosinac 2018 »

Matej Lončar nagrađen Oskarom znanja
Autor: Mirjana Levanic, 7. 7. 2017.

Oskar znanja, najznačajnija nagrada i priznanje za postignute iznimne uspjehe u obrazovanju, dodijeljen je pobjednicima ovogodišnjih državnih i međunarodnih natjecanja. Posebnim priznanjem nagrađeni su i njihovi učitelji, mentori. Svečanost je održana na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu 29. lipnja 2017. godine. Među učenicima koju su ove godine dobili Oskar znanja je i učenik sedmog razreda naše  škole Matej Lončar i njegova mentorica Ana Matić, učiteljica geografije i povijesti. Matej je osvojio prvo mjesto na državnom Natjecanju iz Geografije koje je održano od 10. do 12. travnja 2017. godine u Srednjoj školi Topusko u Topuskom. Nagrade učenicima i mentorima uručili su ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Momir Karin i predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk. Skulpture Oskar znanja koje su podijeljene nagrađenima izradili su učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec u suradnji sa Srednjom školom “August Šenoa” iz Garešnice.

Ana Matić